Červen v MŠ

28.6.2024

Měsíc červen jsme započali tématem: ,,O pyšné noční košilce“.  Aktivity jsme rozdělili na ranní tvořivou činnost a didaktickou část. Zahráli jsme si tuto pohádku s maňásky, zopakovali si základní charakteristiku přátelství a také si připomněli, jak se máme chovat k sobě navzájem.

Děti si vyzdobily svou noční košilku dle popisu v knize a pohádku si zdramatizovaly.

Zahráli jsme si pohybovou hru: ,, Myšičko, myš, pojď ke mně blíž“ a jiné různé pohybové hry.

Děti si ve dvojicích zahrály na pejska a kočičku, zavazovaly pejskovi poraněnou nožičku a vytvořily si hračku pro kočičku a pejska.

V tomto měsíci jsme uskutečnili pěší výlet do Jitkova, kde jsme navštívili naše kamarády Kryštůfka a Jarouška. Zpět do Oudoleně jsme se vrátili linkovým autobusem.

Druhý týden v červnu jsme si užili ,,královský týden“. Děti se tak proměnily v princezny a rytíře. Každý si vyrobil svou korunu a po splnění rytířského turnaje následovala korunovace. Po korunovaci si každý král a královna postavil svůj hrad z nejrůznějších materiálů.

V tomto týdnu jsme také navštívili hrad Lipnici nad Sázavou, kde jsme zhlédli krásné divadlo, vyzkoušeli jsme si již zapomenutá řemesla a prohlédli si celý hrad.

Také jsme s předškoláčky spali přes noc ve školce. K této události jsme si společně upekli bábovku a jablkový závin.

Poslední dva červnové týdny jsme se připravovali na loučení s předškoláky, nacvičovali jsme na vystoupení, dělali jsme si pikniky na zahradě a co nejvíce času jsme trávili v přírodě. A oslavili jsme Den otců, ke kterému jsme tatínkům vyrobili přívěšek na klíče.

Povídali jsme si pohádku: „Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort“. Děti si příběh  zdramatizovaly a výtvarně ztvárnily jídlo, které by si samy do dortu daly. Také jsme se z příběhu poučili. Pracovali jsme s knížkou – děti se učily vizualizovat (představovat si), zaměřit pozornost na určitou věc nebo událost, předvídat děj, vnímat posloupnost a převyprávět děj.

Na závěr školního roku nás čekalo rozloučení se sedmi předškoláky na obecním úřadě. Do první třídy odchází dva kluci a pět holčiček. Přejeme jim hodně štěstí na jejich další cestě za vzděláním.

Poslední dny jsme si povídali o nadcházejících prázdninách, o bezpečnosti na ulici i ve vodě, hráli jsme si, užívali hezké počasí na školní zahradě i venku v přírodě.

Měsíc červen je za námi a s ním i celý školní rok. Tímto vám všem přejeme krásné prosluněné léto, hodně zdraví a těšíme se v novém školním roce na viděnou.

Paní učitelky ze školky