Leden v MŠ

1.2.2024

Leden je měsíc ledu, a proto jsme se „imaginárně“ přemístili do země plné ledu a sněhu – do Grónska. Cestou nás provázela postavička Eskymáčka Nanuka. Děti vyhledávaly Grónsko v encyklopediích, prohlížely Atlas světa. Knihy nám pomáhaly seznámit děti s kulturou cizí země. Zjistili jsme, že Eskymáci či Inuité jsou domorodí obyvatelé severu. Povídali jsme si o jejich způsobu života a také o zvířatech, kteří na severu žijí. Děti si ze židlí a psychomotorického padáku (kruhová plachta) postavily veliké iglů, na jehož výrobě spolupracovali všichni. Hra na Eskymáky děti velmi bavila, prohlubovaly vzájemnou spolupráci a schopnost umět se domluvit. Také zkoumaly vlastnosti ledu a působení vody na led.

Druhý týden v lednu jsem si s dětmi povídali o kráse přírody v zimě. Společně jsme si zimu představili a pozorovali jsme krásu zimy venku v přírodě, ale také na školní zahradě. Společnou prací jsme si vytvořili zasněžené zimní městečko. Děti roztřídily kartičky s ročními obdobími, učily se popisovat obrázky celou větou, roztleskávaly slova na slabiky a určily jejich počet a také určovaly první hlásku ve slově. Rozvíjeli jsme matematické představy pomocí počítání vloček. Dále jsme si vypracovali grafomotorické pracovní listy se zimní tématikou. Společně jsme se naučili písničky: „Bude zima, bude mráz, Velryba, Koza na ledě" a říkanku: „Zimní sportování" a zahráli jsme si na hudební nástroje.

V lednu jsme se ještě seznámili se zimními sporty a pohádkou O dvanácti měsíčkách.

• 21.2.2024 Školní kolo recitační soutěže

1.-5. ročník

• 22.2.2024 Logohrátky Slávka Boury

MŠ, 1. - 3. ročník

• 4.4.2024 Odpolední návštěva Přírodovědného centra a planetária Havlíčkův Brod

ŠD

• 10.6.2024 Výlet Lipnice

MŠ i ZŠ

• 19.6.2024 Knihovna Havlíčkův Brod

4.-5. ročník

ZŠ a MŠ Oudoleň

Vyučování v ZŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Tvořivá škola a je zaměřeno na poznávání přírody.

Vyučování v MŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě.

Realizované projekty

Základní škola a Mateřská škola Oudoleň