Listopad v MŠ

29.11.2023

Měsíc listopad je typickým podzimním měsícem, kdy jsou krásně zbarvené stromy a postupně opadávají. Vždyť to má tento měsíc i v názvu: listopad „listí pád“. Ve školce jsme v tuto dobu chodili na výpravy do lesa, na pole, proběhnout se na louku, zkrátka pozorovat, co se děje v přírodě. Rozeznávali jsme stromy listnaté od jehličnatých a většinu z nich už dokážeme správně pojmenovat. Pobývali jsme na školní zahradě, kde kromě hraní, jsme vyzkoušeli i hrabání listí a jeho nakládání a odvoz na hromadu, co kdyby se tam zabydlel třeba ježek.

Tento měsíc nás navštívila hned dvě divadla. První bylo Dřevěné divadlo Honzy Hrubce s pohádkou Aladin. Dále jsme přivítali Šárku Svobodovou s loutkovým divadélkem. Děti zhlédly dvě pohádky: O Budulínkovi a Perníkovou chaloupku.

V listopadu jsme si s dětmi připomněli listopadové svátky a slavnosti: Dušičky a také Halloween. Fixovali jsme znalost názvů čtyř ročních období a povídali si o tom, jak se příroda, lidé i zvířata připravují na zimu. V rámci výtvarné výchovy jsme si ve skupinkách vyrobili strom ve čtvero ročním období.

Také jsme čekali, jestli přijede Martin na bílém koni. Ale ani letos jsme se ho nedočkali. Bílé koníky jsme si alespoň ztvárnili výtvarně. Připomněli jsme si legendu o sv. Martinovi a naučili se písničku „Už Martin na bílém koni“. Napekli jsme martinské rohlíčky – jedny s tvarohem a druhé s mákem.  Vypravili jsme se také k husám, které mají u Plíhalů. V rámci grafomotorické chvilky jsme kreslili prstem do sněhu (krupice).

Konec měsíce se nesl ve znamení velké nemocnosti dětí. Přesto jsme se však připravovali
na vánoční jarmark, který bude součástí vánoční besídky v kulturním domě. Každý přispěl se svojí pomocí. Pan Blažek nám donesl výřezy z břízy, děti donesly z domu skleničky na pečený čaj. Protože ještě neumíme psát, poprosili jsme školáky, aby nám je nadepsali. Napekli jsme dětmi oblíbené perníčky.  A paní kuchařky nám připravily těsto a pomohly s pečením. Tímto všem moc děkujeme. Vyrobili jsme svícínky z různých přírodních materiálů a fantazie a kreativita dětí zde nebrala konce. Podzim se velmi rychle přehoupne a přijdou Vánoce, svědomitě se tedy připravujeme na besídku v kulturním domě.

 • 21.2.2024 Školní kolo recitační soutěže

  1.-5. ročník

 • 22.2.2024 Logohrátky Slávka Boury

  MŠ, 1. - 3. ročník

 • 4.4.2024 Odpolední návštěva Přírodovědného centra a planetária Havlíčkův Brod

  ŠD

 • 10.6.2024 Výlet Lipnice

  MŠ i ZŠ

 • 19.6.2024 Knihovna Havlíčkův Brod

  4.-5. ročník

ZŠ a MŠ Oudoleň

Vyučování v ZŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Tvořivá škola a je zaměřeno na poznávání přírody.

Vyučování v MŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě.

Realizované projekty


Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Oudoleň
Oudoleň 123
582 24 Oudoleň

Telefon ZŠ: 569 642 203, 773 744 816
Telefon MŠ: 777 360 533
Telefon kuchyně: 777 360 539

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.