Prosinec v MŠ

26.12.2023

Vánoce byly zase o trochu blíž a ve školce začínalo stoupat radostné očekávání nejkrásnějších svátků v roce.  Dětem jsme vyrobili adventní kalendář, aby si uvědomily plynutí času. Každý den jsme si přečetli z kalendáře poselství pro daný den, a to jsme se snažili splnit. Pro každého byl připraven papírový sáček, ve kterém bylo ukryto malé překvapení v podobě vánočního razítka a čaje. Vzdělávací činnosti se v tomto měsíci týkaly vánočních zvyků a tradic. Děti se dozvěděly, jaké tradice a zvyky se dodržují během vánočních svátků v naší, ale také v některých cizích zemích. Mnohé z nich si i prakticky vyzkoušely, jako zdobení stromečku, zpívání koled, pečení perníčků, házení botou, pouštění lodiček ze skořápek vlašských ořechů a další. Vyráběli jsme nejrůznější dekorace – vánoční lucerničku, andílka, kapříka a vánoční přáníčka, která jsme roznesli seniorům v Oudoleni. Děti prožívaly přípravu na Vánoce všemi smysly, poznávaly různé vůně a chutě spojené s Vánocemi, také barvy a tvary. Věnovali jsme se i vánočním příběhům, které jsme si vyprávěli nebo četli. Nezapomněli jsme ani na zvířátka v lese a ke krmelci jsme donesli kukuřici, jablíčka, mrkev, zrní a kaštany.

• 21.2.2024 Školní kolo recitační soutěže

1.-5. ročník

• 22.2.2024 Logohrátky Slávka Boury

MŠ, 1. - 3. ročník

• 4.4.2024 Odpolední návštěva Přírodovědného centra a planetária Havlíčkův Brod

ŠD

• 10.6.2024 Výlet Lipnice

MŠ i ZŠ

• 19.6.2024 Knihovna Havlíčkův Brod

4.-5. ročník

ZŠ a MŠ Oudoleň

Vyučování v ZŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Tvořivá škola a je zaměřeno na poznávání přírody.

Vyučování v MŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě.

Realizované projekty

Základní škola a Mateřská škola Oudoleň