Říjen v MŠ

1.11.2023

Začátek měsíce se nesl ve znamení veršované pohádky s názvem Dědečkův koblížek z pohádkové knihy od F. Hrubína Dvakrát sedm pohádek. Rytmizovali jsme slova z pohádky a předškoláci se snažili určit počáteční hlásku na začátku některých slov. Vnímali jsme koblížek všemi smysly, procvičovali matematické představy (děti počítaly koblížky – práce s číselnou řadou). Pohádku jsme si také zdramatizovali, děti se oblékly do kostýmů a rázem se nám ve školce ocitl vychloubačný koblížek, mlsná liška, popletený zajíček a další zvířátka. Koblížek se kutálel, co mu síly stačily, ale nakonec vše dobře dopadlo a na koblížku si pochutnal dědeček.

Říjen byl dalším pěkným podzimním měsícem. Teplé a slunečné počasí přálo našim výpravám do přírody, kde jsme pozorovali měnící se přírodu, která nás inspirovala při výtvarném tvoření. Do školky jsme si nosili různé přírodniny, které jsme pak dále využili. Listy jsme použili jako obtisky na předem připravený strom a např. kaštany nám posloužily při procvičování matematických představ, ale také při pohybových hrách. Také jsme vyzkoušeli smyslový chodníček - chůzi v kaštanech bosou nohou.

Povídali jsme si o podzimním počasí, o síle větru, o tom, jak můžeme pouštět draky. Děti si vyrobily papírového draka, tvořily ocásky pro draka z PET víček. Seznámily se s geometrickými tvary: kruh, trojúhelník, čtverec a obdélník. Poslechly si pohádku o drakovi, naučily se píseň Kaštany a báseň Drak. Děti zapojily svoji fantazii a vytvořily draky z různých přírodnin. Také jsme se vydali na kopec a draka si pustili.

Konec měsíce se nesl v duchu dýniček, a tak jsme si vyrobili našeho Dýňáčka, který nám zdobil vstup do třídy. Tématicky nám na to navazoval výlet do Dýňového světa v Nové Vsi u Leštiny. Děti si zadováděly v dýňovém i dřevěném bludišti, prolezly různé prolézačky, pozdravily zvířátka na statku a zasmály se různým barevným podobiznám dýniček.

 • 10.6.2024 Výlet Lipnice

  MŠ i ZŠ

 • 12.6.2024 Máme rádi přírodu - Horní Krupá

 • 19.6.2024 Knihovna Havlíčkův Brod

  4.-5. ročník

 • 24.6.2024 Třídnické práce, odevzdávání učebnic

 • 25.6.2024 Slavnostní rozloučení s žáky 5. ročníku

 • 26.6.2024 "Páťácká stezka" - úkolová hra v přírodě

  1.-5. ročník

ZŠ a MŠ Oudoleň

Vyučování v ZŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Tvořivá škola a je zaměřeno na poznávání přírody.

Vyučování v MŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě.

Realizované projekty


Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Oudoleň
Oudoleň 123
582 24 Oudoleň

Telefon ZŠ: 569 642 203, 773 744 816
Telefon MŠ: 777 360 533
Telefon kuchyně: 777 360 539

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.