Březen ve školní družině

31.3.2023

Začátkem března jsme hodně luštili. Pomáhali jsme totiž skřítkům najít poztrácené čepičky a abychom je našli, museli jsme pěkně protáčet mozkové závity. Zprávy byly totiž zašifrované.  I na morseovku došlo. Ale zvládlli jsme to, všechny čepičky jsme našli, pěkně vybarvili  a skřítci mohli odcestovat.

Seznámili jsme se s Inuity, zjistili o nich pár zajímavostí a vyrobili si z papíru sluneční brýle podobné těm, jaké používají.

Když nám počasí přálo, vyrazili jsme pozorovat přírodu a objevovali  jsme první rozkvetlé bledulky.

Paměť jsme trénovali při hře Kvarteto. Nebylo jednoduché tipnout si, kdo má  náš hledaný symbol a zároveň si zapamatovat, kdo si jakou kartičku od spoluhráče vyžádal.

Celý březen jsme pokračovali v soutěži "O dobble krále". Do této postřehové akce se přihlásilo 14 odvážlivců. Nejrychleji stejné symboly nacházel Pavlík K., který se stal právě oním Dobble králem. O pár bodů méně nasbíral Miky J. Na bronzové příčce skončila Emička J. I ostatní zaslouží velkou pochvalu a uznání, nebylo vůbec jednoduché odehrát 13 kol s 55 kartičkami, všichni se snažili co nejrychleji objevovat stejné obrázky. Takže všem zúčastněným tleskám k perfektním výkonům!

Kluci si občas zahráli fotbálek, rybičky, také jsme "čutali merunu".

S velkým nadšením jsme při krásném počasi odhalili pískoviště a nejen hoši byli ve svém živlu, kopali tunely, přehazovali písek, děvčata zase "vařila" v kuchyňce.

"Provětrali" jsme stavebnice, provlékali písmenka a korálky nití, vyráběli z bavlnek a látek postavičky,strategicky přemýšleli při hře Rummikub,

Prvňáčci pokračovali v učení dopravní výchovy, pracovali jsme se sešitem Ferda v autoškole. Také jsme se učili důležitá telefonní čísla na hasiče, záchrannou službu, policii a jednotné číslo tísňového volání.

Pár dětí si vyrábělo svou knížku, do které mohly otisknout razítka.

Také nás přišel navštívit náš robůtek, kterému jsme programovali cestu a tím mu říkali, kam má jít, jaký zvuk má vydat a kdy má změnit barvu tykadel.

Kdo chtěl, vybarvil si motýla, tyto obrázky pak ozdobily stěnu družiny. Každý motýl byl originál.

Zahráli jsme si netradiční tichou poštu. Nešeptali jsme si žádné slovo nebo větu, ale kreslili jsme písmenko či jednoduchý obrázek na záda kamaráda, který to potom posílal dál.

Mrkněte na fotky :-D

• 2.9.2024 Zahájení školního roku 2024/2025