Čarodějnická bojovka

29.4.2022

Koncem dubna je zvykem "pálení čarodějnic". Proto i ve školní družině jsme "najeli" na toto téma a plnili jsme Čarodějnickou bojovku. Oslovila nás hodná čarodějnice Elvíra, která se nás ptala, zda jí pomůžeme zničit zlé čarodějnice. Ten, kdo jí slíbil pomoc, se musel podepsat na papír. Pak nám Elvíra posílala různé úkoly.

Nejprve se děti musely zachechtat jako správná čarodějnice a všem to šlo moc dobře.

Dalším úkolem bylo namíchat lektvar z barevných vod, do lektvaru děti přímíchaly další ingredience.

Pak přišla na řadu křížovka, ve které se žáci dozvěděli, že musí vymyslet zaklínadlo. Kdo ho vymyslel, mohl hodit do hrníčku s vodou kouzelný prášek, říct ono zaklínadlo (ale žádné obyčejné "Čáry máry" nebo "Abraka dabra"!) a kouzelný nápoj vypít.

Dalším úkolem bylo proletět se po zahradě na koštěti a chechtat se jako čarodějnice.

Na zahradě jsme plnili i další úkol - hod koštětem co nejdál a doskákat k němu po jedné noze.

Děti také musely vymyslet pět věcí, které souvisí s čarodejnici, nejčastěji to bylo koště, kotlík, hůlka, černá kočka, pavouk, klobouk, bradavice, velký nos.

Nesmíme zapomenout, že Elvíra potřebovala hodit do kotlíku netopýra a děti musely najít v bludišti tu správnou cestu, jak tam netopýra dostat.

Nakonec dostaly obálku s rozstříhanou zlou čarodějnicí Broňou a poslední úkol je na světě. Poskládat obrázek Broni, nalepit ho a 30. dubna hodit o pálení čarodějnic do ohně a tím zlomit kouzlo zlých čarodějnic.