Chovatelský den

8.6.2021

V úterý 8. června jsme navštívili výstavu drobného zvířectva, kterou pro nás v Oudoleni připravili členové Českého svazu chovatelů Jan Venzhöfer a Milan Chvojka. S přípravou pomáhali současní i bývalí žáci naší školy. 

Viděli jsme několik plemen králíků od zakrslého přes malého, středního až po největšího německého obrovitého strakáče. Obdivovali jsme hebkou srst vystavených rexů - bílý červenooký, dalmatinský strakáč černožlutý, činčilový a černý rex.

Ve voliérách jsme si prohlédli různé druhy holubů (benešovského, parukáře, pávíka, aj.) a drůbeže (vyandotka stříbrná černě lemovaná, araukana pšeničná, australka černá, sebritka stříbrná černě lemovaná, pavlovská slepice) všetně kuřátek.

Zjistili jsme, co všechno posuzovatel hodnotí na králíkovi (postoj, srst, péče chovatele a další), viděli jsme, jak se králíkovi stříhají drápky. Některé děti si vyzkoušely navléct holubovi kroužek a slyšely, proč se drůbež a holubi kroužkují. Někteří stateční se naučili správně držet holuba.

Velkým zážitkem bylo vypouštění poštovních holubů, které přivezl další chovatel Jan Mareš. Jednomu holubovi jsme dokonce přidělali na nohu vzkaz a on ho opravdu doručil, chovatel poslal fotku jako důkaz.

Viděli jsme také poháry, které králici, drůbež nebo holub vyhráli na výstavách, prohlédli jsme si také rodokmeny a oceňovací lístky..

Výstavy se zúčastnila i Ňufinka - zakrslý lvíček bílý modrooký, jehož majitelem je Kubík Slejška a také morče Emmičky Stehnové.

Řekli jsme si něco o tom, jak pečovat správně o zvířátka, poznávali jsme různé druhy obilí a luštěnin, viděli vajíčka se zelenou skořápkou.

Při odchodu každý obdržel časopis Chovatel a samolepky na památku.

Výstava byla otevřená i pro veřejnost, některé děti se sem vrátily odpoledne zpátky i se svými rodiči. Byli se tu  podívat i lidé z okolních vesnic.

Výstava byla určitě zajímavá a dozvěděli jsme se spoustu překvapivých věcí (např., že slepice snese za jeden den maximálně jedno vajíčko - to bylo pro některé opravdu veliké překvapení :-D)

 

  • 2.9.2024 Zahájení školního roku 2024/2025

  • 9.9.2024 1. plavání

  • 16.9.2024 2. plavání

  • 23.9.2024 3. plavání

  • 30.9.2024 4. plavání

  • 14.10.2024 5. plavání

ZŠ a MŠ Oudoleň

Vyučování v ZŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Tvořivá škola a je zaměřeno na poznávání přírody.

Vyučování v MŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě.

Realizované projekty


Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Oudoleň
Oudoleň 123
582 24 Oudoleň

Telefon ZŠ: 569 642 203, 773 744 816
Telefon MŠ: 777 360 533
Telefon kuchyně: 777 360 539

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.