Den v přírodě

23.6.2021

SOUTĚŽENÍ V PŘÍRODĚ

               Dne 23.června si odcházející páťáci na rozloučenou připravili pro své spolužáky den soutěží v okolí školy. Počasí jim přálo, přestože brzy ráno pršelo, vyčasilo se včas a akce se vydařila bezchybně.

Páťáci se projevili jako překvapivě zdatní organizátoři, každý z nich si přichystal své stanoviště, na kterém mladší spolužáci plnili zajímavé úkoly a dostávali razítka na své průvodní listy.

Soutěžící byli vypouštěni do terénu ve skupinkách. Aby se nenudili, než vyrazí první parta, paní ředitelka jim dala za úkol jednoho ze skupiny obléci do originálního outfitu vyrobeného z dopisních obálek. Vznikla řada módních kreací, za které by se nemuseli stydět ani renomovaní módní návrháři. Poté byla jednotlivá družstva postupně vypouštěna za dobrodružstvím.

První stanoviště měl na zahradě u jezírka rybář Jáchym a děti mu pomáhaly lovit ryby z jezírka. Měl i rybářský stan a rybářské potřeby.

Druhé stanoviště připravila Nelča „Činčila“, která měla klec s živými opravdickými nefalšovanými chlupatými roztomilými činčilami. Děti byly nadšené a činčily si se zájmem prohlížely. Činčily si prohlížely děti s menším zájmem, neboť jsou noční zvířata a přes den dávají přednost spánku. Nelča měla nachystané pro starší děti křížovky a pro mladší školkáčky omalovánky.

Na třetím stanovišti v parku u školy, které připravila Ája, si děti vylosovaly dopravní prostředek, na kterém musely absolvovat slalom. Závodníci dosahovali značné rychlosti na kole a koloběžce, méně značné rychlosti na motorce – odrážedle a šlapacím traktoru, náročná byla jízda na skateboardu, ovšem nejzapeklitější bylo skákat nebo se alespoň udržet na pogo – sticku.

Na louce u chaloupky bylo páté stanoviště, kde archeolog Jirka pracoval s detektorem kovů. Naučil soutěžící zacházet s detektorem a ti si pak museli sami najít sáček s hřebíčky, které předtím Jirka mazaně ukryl v louce pod posekanou trávou. Když se soutěžící konečně hřebíčků zmocnili, nesli si je s sebou na další stanoviště.

Páté stanoviště si nachystala na cestě u lípy truhlářka Péťa. Zde se dětem hodily ty nalezené hřebíčky, protože truhlářka měla připravená prkénka a kladívka. No a co by se tak mohlo od soutěžících čekat, než že zatlučou hřebíčky do prkénka. Ale aby to neměli tak jednoduché, měl vzniknout nějaký tvar. Prkénko s hřebíčky se mělo ještě dále hodit, tak ho žáci popadli a putovali s ním k dalšímu stanovišti.

Poslední, tedy šesté stanoviště se nacházelo na zpáteční cestě ke škole a připravil si ho truhlář Jenda. Měl nachystané dřevěné medaile s mašličkami a spoustu barviček, kterými si každý medaili vyzdobil dle svého vkusu.

Po návratu do školy se hodila prkénka s hřebíčky, protože si mohl každý dle libosti proplést mezi hřebíčky různobarevné bavlnky a vytvořit tak nevšední umělecké dílo.

Kdo na závěr odevzdal průvodní list se správným počtem razítek ze všech stanovišť, obdržel poukázku na nanuka dle vlastního výběru v místním COOP shopu.

Den soutěžení v přírodě se velice vydařil, a to zejména díky páťákům, kterým za to náleží velký dík a ještě větší pochvala.

 

 • 10.6.2024 Výlet Lipnice

  MŠ i ZŠ

 • 12.6.2024 Máme rádi přírodu - Horní Krupá

 • 19.6.2024 Knihovna Havlíčkův Brod

  4.-5. ročník

 • 24.6.2024 Třídnické práce, odevzdávání učebnic

 • 25.6.2024 Slavnostní rozloučení s žáky 5. ročníku

 • 26.6.2024 "Páťácká stezka" - úkolová hra v přírodě

  1.-5. ročník

ZŠ a MŠ Oudoleň

Vyučování v ZŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Tvořivá škola a je zaměřeno na poznávání přírody.

Vyučování v MŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě.

Realizované projekty


Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Oudoleň
Oudoleň 123
582 24 Oudoleň

Telefon ZŠ: 569 642 203, 773 744 816
Telefon MŠ: 777 360 533
Telefon kuchyně: 777 360 539

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.