Podzimní tvoření

31.10.2021

V úterý před podzimními prázdninami proběhl ve škole projektový den s názvem Podzimní tvoření aneb Bramborování a dýňování. Žáci se měli možnost zapsat do jedné ze 4 skupin a vybrat si aktivity, které je nějakým způsobem nadchly. Jednotlivé skupiny tak byly složeny napříč postupnými ročníky.

První skupina bramborového "klohnění" usmažila luxusní bramboráky, Každý si oškrábal vlastní brambory, nastrouhal si je vlastníma rukama, vyrobil si vlastní těsto, ochutil si jej dle vlastního uvážení a vlastnoručně, pod laskavým dohledem paní Janáčkové, si usmažil své vlastní bramboráčky. Čas nás sice tlačil, protože děti si donesly brambory velikostně srovnatelné s dýněmi, takže těsta bylo mnoho, nemohla tedy proběhnout soutěž Master Chef Oudoleň o nejlepší bramborák, ale reciproční ochutnávkou každý každému v rámci klohnící skupiny se kuchaři usnesli, že nejlepší bramboráky má nejmenší kuchtička z první třídy. Ale i ostatní se k dílu postavili téměř profesionálně a zbylo i na ochutnávku pro paní učitelky a ostatní děti. Též stylové kuchařské čepice na hlavách nechyběly.

Druhá skupina pod vedením paní učitelky Barákové malovala podzimní motivy barvami na sklo. Děti měly na výběr ze třech motivů, a to podzimní plody, podzimní listy nebo motivy ke svátku Halloween. Měly připravené šablonky, které pak konturovacími barvami přenášely na sklo. Po zaschnutí obrysů vyplnily obrázky ještě barvami vitrážovými. Všechny děti, včetně těch nejmenších, se snažily a jejich kresbičky byly velmi zdařilé.

Třetí skupina pod vedením paní učitelky Stehnové vyráběla lucerničky z olejového papíru, většina žáků stihla ještě vydlabat strašidelnou dýni.

Čtvrtá skupina pod vedením paní učitelky Kazdové zvládla vytvořit tiskátka z brambor, upekla pro ostatní bramborové lupínky s česnekem, také připravila výzdobu z podzimních plodů na vstupním schodišti.

Projektový den se vydařil, všichni jsme si to náramně užili.