Přebor škol v šachu

13.2.2023

V pátek 10. února jsme se vypravili na okresní kolo Přeboru škol v šachu, které se konalo tradičně v AZ Centru Havlíčkův Brod. Soutěžili jsme v I. kategorii (tj. 1.-5. ročník). 
Spolu s námi se do této kategorie přihlásily školy Nuselská - Havlíčkův Brod, Smetanova - Chotěboř, Lípa, Okrouhlice, Havlíčkova Borová a Ledeč nad Sázavou. Hrálo se tedy na 6 kol, každý s každým na 12 minut plus dalších 5 vteřin navíc za každý tah.
Mezi koly mohli hráči využívat hernu a odpočinkovou místnost.
Složení našeho týmu bylo dané zkušenostmi a znalostmi: za 1. šachovnici usedala Ema M., za druhou Emma S., třetí šachovnice patřila Pavlovi K. a čtvrtá Aničce Z. Bohužel naše nadějné šachistky Emičku J. a Anežku H. skolila nemoc a nemohly se turnaje zúčastnit, jako náhradníci s námi jeli Dája E. a Adam B.
Žádné velké očekávání jsme neměli, proto nás mile překvapilo, že v prvních dvou kolech jsme získali plný počet bodů. Potom jsme remizovali s Lípou, prohráli s Nuselskou a body jsme ztratili i s Chotěboří a Havlíčkovou Borovou.
Poslední kolo jsme měli pauzu a netrpělivě jsme sledovali zápas mezi Lípou a Chotěboří. Pokud by Lípa uhrála alespoň  1,5 bodu, znamenalo by to pro náš tým neuvěřitelný postup z druhého místa do krajského kola. Bohužel Chotěboř Lípu porazila a my tím ztratili šanci na postup.

Obsadili jsme konečné krásné 3. místo, dostali diplom a pohár. 

II. a III. kategorii hráli další naši bývalí žáci, kteří se k nám hlásili a ochotně se s námi vyfotili.

Děkujeme našim hráčům a hráčkám za pěknou reprezentaci naší oudoleňské školy i obce Oudoleň.

 • 21.2.2024 Školní kolo recitační soutěže

  1.-5. ročník

 • 22.2.2024 Logohrátky Slávka Boury

  MŠ, 1. - 3. ročník

 • 4.4.2024 Odpolední návštěva Přírodovědného centra a planetária Havlíčkův Brod

  ŠD

 • 10.6.2024 Výlet Lipnice

  MŠ i ZŠ

 • 19.6.2024 Knihovna Havlíčkův Brod

  4.-5. ročník

ZŠ a MŠ Oudoleň

Vyučování v ZŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Tvořivá škola a je zaměřeno na poznávání přírody.

Vyučování v MŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě.

Realizované projekty


Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Oudoleň
Oudoleň 123
582 24 Oudoleň

Telefon ZŠ: 569 642 203, 773 744 816
Telefon MŠ: 777 360 533
Telefon kuchyně: 777 360 539

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.