Recitační soutěž

31.3.2023

Jak jsme již dříve informovali, uspořádali jsme ve škole školní kolo recitační soutěže. Po nelehkém rozhodování jsme vybrali 6 žáků. Ti se ve čtvrtek 30. března zúčastnili okrskového kola recitační soutěže v Chotěboři. 

Soutěž probíhala v Junioru DDM - SVČ. Celkem se sjelo přibližně 85 žáků. Kromě naší školy tu byli i zástupci          z Havlíčkovy Borové, České Bělé, Ždírce nad Doubravou,  Krucemburku, Malče, Sobiňova, Libice nad Doubravou, z chotěbořských škol Buttulova, Smetanova a Gymnázia.

Účastníci byli rozděleni do 4 kategorií - I. kategorie (2. a 3. ročník), II. kategorie (4. a 5. ročník), III. kategorie (6. a 7. ročník) a IV. kategorie (8. a 9. ročník). První dva z každé kategorie pak postupují do okresního kola.

Naši žáci sice nepostoupili, ale svou recitaci zvládli dobře a nasbírali další zkušenosti.


Vystupoval jsem s básničkou Delfíni od Jiřího Žáčka. Ze svého vystoupení jsem měl dobrý pocit, protože jsem to nezkazil. Rád bych jel příště zase. Líbilo se mi to. Jiřík S. 

Recitovala jsem básničku O rukavičce, autor neznámý. Byla jsem nervózní, protože jsem se bála. Ale dobře to dopadlo. Líbilo se mi, že jsme šli do obchodu. Škoda, že byla zima a že jsme jeli brzy domů. Anežka H.

Přednášela jsem báseň Malovaná pohádka od Jiřího Žáčka. Byla jsem nervózní, ale zvládla jsem to. Všichni v naší kategorii měli hezkou básničku. Škoda, že vyhlašovali jen první tři místa. Dostali jsme za odměnu odznak. Barča J.

Moje básnička se jmenovala Čtyři  kočky a napsal ji Miloš Kratochvíl. V naší kategorii bylo hodně dětí. Myslím, že jsem to odrecitoval docela dobře. Bavilo mě nakupování. Miky J.

Vystupovala jsem s textem Jak rosteme, z recitace jsem měla dobrý pocit. Bylo nás tam hrozně moc. Emča M.

Já jsem nevystupovala s básničkou, ale prózou od Josefa Lady Kocourek Mikeš. Ze svého vystoupení jsem měla dobrý pocit, protože se mi to povedlo nejlépe, co jsem kdy přednášela. Emmi S.

 

 

 

 • 10.6.2024 Výlet Lipnice

  MŠ i ZŠ

 • 12.6.2024 Máme rádi přírodu - Horní Krupá

 • 19.6.2024 Knihovna Havlíčkův Brod

  4.-5. ročník

 • 24.6.2024 Třídnické práce, odevzdávání učebnic

 • 25.6.2024 Slavnostní rozloučení s žáky 5. ročníku

 • 26.6.2024 "Páťácká stezka" - úkolová hra v přírodě

  1.-5. ročník

ZŠ a MŠ Oudoleň

Vyučování v ZŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Tvořivá škola a je zaměřeno na poznávání přírody.

Vyučování v MŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě.

Realizované projekty


Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Oudoleň
Oudoleň 123
582 24 Oudoleň

Telefon ZŠ: 569 642 203, 773 744 816
Telefon MŠ: 777 360 533
Telefon kuchyně: 777 360 539

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.