Šachový turnaj pro žáky I. stupňů

1.5.2022

Naše základní škola uspořádala v pátek 29. dubna šachový turnaj pro žáky I. stupňů. Rozeslali jsme pozvánky do většiny okolních i vzdálenějších škol, ale kroužek šachů není asi tak obvyklý a rozšířený, protože pozvání přijali pouze naši "staří známí" z Havlíčkovy Borové, Lipnice nad Sázavou, Havlíčkova Brodu (který byl zastoupen školami ZŠ Nuselská, ZŠ Štáflova, ZŠ V Sadech, ZŠ Konečná, ZŠ Wolkerova) a Lípy.
Přesto se i tak turnaje zúčastnilo celkem 36 šachistů (z toho 12 hráčů z naší školy a školky), kteří odehráli 7 kol na 2x15 minut.
Nejmladší účastnicí byla naše předškolačka Anička Zagórová, která chodí na kroužek teprve chvíli, a přesto se jí podařilo uhrát krásné dva bodíky.
Po 7 kolech jsme mohli vyhlásit vítěze: maximální počet 7 bodů získala jako jediná naše hráčka Lenka Zvolánková a tím pádem obsadila celkové 1. místo. V kategorii dívek získala 2. místo také naše šachistka Emmča Stehnová (celkově v turnaji 4.) a třetí místo obsadila Nandin Ulsbold - žákyně 1. ročníku (celkem v turnaji 5.).
V kategorii chlapců si nejlépe vedli šachisté z Lípy, kteří obsadili 1. - 3. místo, konkrétně Dominik Fikar, Matyáš Hladík a Matyáš Kučírek (celkově v turnaji 2., 3. a 7.).
Velmi dobře si vedla i Emča Holasová, která s pěti body skončila na krásném 6. místě a Kubík Plíhal, který se čtyřmi body obsadil 11. příčku.
I ostatní šachisté a šachistky se snažili uhrát každý bodík, takže musíme ocenit i Pavlíka Kubáta, Emču Markovou, Kristýnku Kubátovou, Adama Babáka, Anežku Holasovou, Dáju Ende, Toníka Rosického a Aničku Zagórovou za to, jak bojovali o výhru.
Velké poděkování patří všem maminkám, které se postaraly o výborné pohoštění pro hráče a jejich doprovod, paní kuchařce Půžové, která se postarala o pitný režim, panu Smejkalovi, který měl na starosti losování a vše kolem něj. Dík patří i všem sponzorům: panu Slámovi za limonády, VZP Havlíčkův Brod za ceny a Kristýně Vencové. Děkujeme také paní Evě Rosické za zapůjčení nádobí, žákům Ivance Kozarové, Natce Záhumenské a Fandovi Rosickému za obsluhu a mazání jednohubek, paní ředitelce za to, že jsme mohli tento turnaj zrealizovat a také Obecnímu úřadu Oudoleň za zapůjčení prostor.

Očima vítěze:

Dne 29. dubna jsem se zúčastnila 6. ročníku šachového turnaje škol I. stupně. Turnaj byl u nás v Oudoleni v kulturním domě. Turnaje se zúčastnilo 36 hráčů z Oudoleně, Havlíčkovy Borové, Lipnice nad Sázavou a Havlíčkova Brodu. Hrálo se 7. kol na 2x15 minut. Získala jsem 7 bodů ze 7 a obsadila jsem 1. místo. Byl to můj nejlepší výkon. Měla jsem z toho velikou radost. Vyhrála jsem pohár a kouzelnickou knihu.

Lenka Zvolánková

  • 2.9.2024 Zahájení školního roku 2024/2025

  • 9.9.2024 1. plavání

  • 16.9.2024 2. plavání

  • 23.9.2024 3. plavání

  • 30.9.2024 4. plavání

  • 14.10.2024 5. plavání

ZŠ a MŠ Oudoleň

Vyučování v ZŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Tvořivá škola a je zaměřeno na poznávání přírody.

Vyučování v MŠ probíhá podle školního vzdělávacího programu Jen si, děti, všimněte, co je krásy na světě.

Realizované projekty


Kontakty

Základní škola a Mateřská škola Oudoleň
Oudoleň 123
582 24 Oudoleň

Telefon ZŠ: 569 642 203, 773 744 816
Telefon MŠ: 777 360 533
Telefon kuchyně: 777 360 539

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.